Prečo drevené hračky?

Prečo drevené hračky?

Drevené hračky majú prirodzenú krásu, ktorá sa nedá porovnať s hračkami vyrobenými z plastu. Hračky z prírodných materiálov pre deti a drevené hračky pozitívne vplývajú na zdravý vývoj dieťaťa a pomôžu vášmu dieťatku budovať vzťah k prírode a zvieratkám. Vzhľadom k tomu že hračky z dreva sú vyrobené z udržateľných a obnoviteľných materiálov nepoškodzujú životné prostredie tak ako hračky z plastu alebo PVC.

Drevené hračky pre deti nestratili na obľúbenosti a majú svoje stále miesto medzi hračkami v detských izbách. Hračky dnes patria medzi najvyhľadávanejšie a sú dostupné v mnohých zaujímavých formách ako drevené domčeky pre bábiky, drevené kuchynky, drevené kocky, drevené stavebnice, a drevené hračky na paličke či hračky so šnúrkou na ťahanie. Drevené interaktívne stolíky sú vynikajúce hračky pre najmenších. Triedenie tvarov a farieb drevených častí, magnetické tabule, drevený xylofón, šnurovačky, detské hodiny zahrajú vaše dieťa a dlhý čas. Dievčatá aj chlapci zbožňujú drevené vláčiky a vláčikové dráhy, vďaka ich nekonečnej variabilite a možnosti prestavovania vláčikových dráh podľa vlastných predstáv. Náučný aspekt týchto hračiek je značný. Hrou s drevenými hračkami sa dieťa naučí vyjadrovať svoje pocity a názory. Drevené hračky poskytujú nielen skvelú zábavu pre vaše deti, ale aj pomáhať im v ich mentálny vývoj. Drevené stavebnice a drevené kocky stimulujú dieťa ku tvorivému mysleniu. Vaše dieťa sa nikdy nebude nudiť pri hre so drevenou stavebnicou. Neustále bude skúšať stavať nové stavby a bude hrdé na to že je architektom vlastného dreveného domčeka, hradu, pyramídy či vláčikovej dráhy. Drevené stavebnice tak zlepšia motorické schopnosti dieťaťa.

Hračky z plastu a PVC Robotické plastové hračky vykonávajú veľa aktivít, ktoré prilákajú detskú pozornosť. Dieťa však nerobí nič, len hračku sleduje. Pre dieťa to znamená nulovú duševnú aktivitu. Na rozdiel od plastových, drevené hračky sú pasívne, čo donúti dieťa veľa premýšľať pred tým ako postaví zo stavebnice želaný tvar. Hračky vyrobené z PVC často obsahujú olovo a iné toxické kovy. Vinylchlorid, ktorý sa používa pri výrobe PVC je označený americkou agentúrou životného prostredia ako karcinogénny. Podľa výsledkov niektorých medicínskych štúdií zmäkčovadlá (ftaláty) pridávané do PVC (hračiek) môžu spôsobovať vývojové a zdravotné problémy u detí. Deti spotrebúvajú viac vzduchu, potravy a vody na kilogram ich telesnej hmotnosti ako dospelí a samozrejme vkladajú viac vecí do úst ako dospelí. Práve preto sú deti náchylnejšie na toxické poškodenie z prostredia v ktorom žijú. Ich celé telo, mozog, orgány a centrálny nervový systém prechádza rozsiahlou rastom a vývojom počas celého detstva. Drevené hračky sú najbezpečnejšie hračky Bezpečnosť je na prvom mieste pri výbere hračky pre vaše dieťa. Nič nie je dôležitejšie ako bezpečnosť vášho dieťaťa. Nasledujúce body Vám popíšu, prečo sú drevené hračky považované za najbezpečnejšie: drevené hračky sú odolné voči elektrickému šoku, hračky z dreva nie sú vodivé, deti radi dávajú všetko do úst a preto sú menej škodlivé ako plastové hračky, drevené hračky sú recyklovateľné, nepoškodzujú životné prostredie tak ako hračky plastu, znečistenie z výroby drevených hračiek je oveľa menšie v porovnaní s výrobou hračiek z plastu a PVC, hračky z dreva sú dar z prírody, príroda nikdy nezraní vaše dieťa. Hračky pre chlapcov Všetkých malých chlapcov potešia hračky a hry ako stavanie skladačky a zložitejších stavieb, montáž jednoduchých strojov, stavanie dlhých vláčikových dráh, nekonečných mozaikových vzorov, vymodelovanie dinosaurov z plastelíny, hľadanie pirátskeho pokladu, hra na rytiera či smetiara. Jednu vec však majú spoločnú - chlapci milujú objavovať okolitý svet.

Eduhracky.sk ponúka širokú škálu hračiek pre chlapcov rozličného veku. Chlapci sú chlapci, všetko čo má kolesá alebo krídla si získa ich pozornosť. Drevené autá, lode a lietadlá potešia každého chlapca. Stavebnice a drevené kocky z dreva sú hračky vhodné pre chlapcov od 3 rokov. Drevené stavebnice rôznych tvarov a veľkostí stimulujú detskú kreativitu a motorické zručnosti. Športové hračky a hračky na von ako futbalové lopty, šarkany, drevené kolky, waveboard, pogo tyče či minigolf podporia chlapcov ku aktivite. Hračky pre dievčatá Hračky pre dievčatá nie sú len bábiky, kočíky a plyšáky. Hračky pre dievčatá môžu byť aj kreatívne a zábavnou a hravou formou učia dievčatá novým situáciám, samostatnosti.

Veľkej obľube sa tešia drevené kuchynky so všestranným príslušenstvom. Malé gazdinky predsa radi napodobňujú svoje mamičky a radi zorganizujú čajový večierok pre všetky svoje bábiky a plyšové hračky. Hra na obchod s potravinami, regálmi a samozrejme nákupným vozíkom poteší nielen detskú fantáziu. Drevené hračky ako porcovacie súpravy s bezpečným dreveným nožíkom pre malé hostiteľky pre bezpečné krájanie potravín a prípravu prvých "jedál" musíte mať.